Darbnīcas

Veidņu gatavošanas darbnīcas

SLČMK akcentē tehnisko un estētisko attīstību laikmetīgajā čuguna mākslā, izmantojot vairākas formu gatavošanas darbnīcas un praktiskus tehniskos demonstrējumus. Formu izgatavošana ir ne tikai svarīgākais čuguna mākslas elements, bet arī pašvērtīga radošā darbība. Čuguna tēlniecībai domāto formu izgatavošanu var iedalīt divās kategorijās: atliešanas un performances formu radīšanā.

Atliešanas formas: to gatavošanas procesā tiek izmantotas dažādas saistvielas: divkompanentu sveķi, bentonīts, ugunsizturīgais māls, cements, vienreizlietojamās formas un keramiskās čaulas formas. Pašreiz jaunā attīstība digitālās formēšanas virzienā arī transformē paraugu un veidņu izgatavošanu čuguna liešanā.

Performances formas: tās bieži tiek izgatavotas, vadoties no to reaktīvajām iezīmēm, uzsverot performanču projektu pirotehniskās kvalitātes. Reaktīvās veidnes var sastāvēt no daudziem un dažādiem materiāliem, ieskaitot koku, ledu, papīru, kartonu, netīrumus u.c. Performatīvā procesa laikā iespējams liešanas laikā formu atvērt, ierakt zemē, iekļaut ainavā, rituāli pārliet, ripināt, nomest vai kā citādi manipulēt, lai radītu procesuālu performanci vienlaikus ar procesa ietekmētu galīgo formu.

Formu izgatavošanas iespējas: 7. SLČMK laikā formu izgatavošanas darbnīcās tiks akcentēti būtiskie procesi, kas var visvairāk dot Latvijas čuguna tēlniecībai praktiskā un estētiskā aspektā.

Rian Kerrane – Workshops
Associate Professor of Sculpture, UC- Denver – rian.kerrane/at/ucdenver/dot/edu

F_03172011_SM_IRONPOUR_001285A1-366x550

Kristy Summers – Workshops
Visiting Assistant Professor, SIU – Carbondalesummersk/at/siu/dot/edu

Kristy-Summers1