Jāņu performances

Jāņu performances

Jāņu performances

Latvijā ir stipras tradīcijas un bagāts mantojums, kas saistīts ar vasaras saulgriežu svinēšanu. Performances tiks plānotas saistībā ar latviešu Jāņu svinēšanu 2014. gada 23. – 24. jūnijā. Vasaras saulgrieži ir gada īsākā nakts, un tāpēc Ziemeļeiropas kultūrās to plaši atzīmē, godinot sauli un tās lomu dzīvības uzturēšanā un labas ražas nodrošināšanā. Ugunskuri un dažādas izdarības ar uguni ir Jāņu neatņemama sastāvdaļa, un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā regulāri notiek ar Jāņiem saistītas pirotehniskas performances. Konferences norise Pedvālē iedrošinās dzelzi izzinošas performances, kurās materiālam vairs nav rūpnieciskas nozīmes, bet tas tiek iesaistīts mītiskā un ainaviskā procesā.

Performanču projekti
Performanču iespējas 7. SLČMK laikā būs koncentrētas latviešu nacionālo svētku – Līgo vakara – laikā. SLČMK akcentē performanci kā laikmetīgās čuguna mākslas teatrālo un konceptuālo dimensiju izpēti. Performance ir kļuvusi par nozīmīgu laikmetīgās tēlniecības pētniecisko instrumentu, kas izmanto ķermeni un kustību kā estētiskas apceres un konceptuālas izziņas materiālu un procesu. Nošķirts no tradicionālā teātra naratīva, čuguna liešanas akts kā horeogrāfiski procesuāla performance kļūst par iegremdējošu un tūlītēju estētiskās un konceptuālās pētniecības formu. Performanču projekti izzina tēlnieciskās čuguna liešanas fizisko un iesaistošo raksturu, kā arī materiālu, procesu un to formāciju iespējas un attiecības estētiskā aspektā.

0006806_FULL_IMG_0270

Curators
Ojārs Feldbergs – Director, Open-Air Museum at Pedvale, LV
Stephen Coles – Director, Coles Castings, UK
Tamsie Ringler – Associate Professor of Sculpture, St. Catherine University, MN, US

Artists
Karlis Alainis (LV)
George Beasley (US/Scotland) and Matt Toole (US)
Carl Billingsley (US) and Sarah Clover (US)
Jim Brenner (US)
Stephen Coles (UK)
Ojārs Feldbergs (LV)
Joint Stock Company – Uldis Balga and Agris Dzilna (LV)
Coral Lambert (US/UK)  and Danielle Jenson (CAN) and Jenny Hager-Vickery (USA), Cynthia Handel (USA), Susanne Roewer (GER)
Denise Snaer-Gauder (US)
Zigmunds Vilnis (LV)